Avaleht
Hiiumaa Noortespetside Infokiri 18.05 PDF Print E-mail

Rahvusvahelised pakkumised:

 1. Rahvusvaheline Olümpiakomitee on välja kuulutanud  noorte taliolümpia medalite kavandite konkursi. Võistluse eesmärk on valida 11. -15.02 2016 toimuvate Lillehammeri noorte olümpiamängude medalite esikülg. Osaleda saavad kõik huvilised.

  Juhised oma kavandi üleslaadimiseks asuvad lingil: http://www.medaldesigncompetition.com/en/how

  Esimese koha auhind on reis kahele Lillehammerisse olümpiamängude toimumise ajal. Reis sisaldab transporti Norra, majutust ja pääsmeid kõigile mängudele, sh avatseremooniale. Lisaks saab võitja kõigist medalitest koosnevat suveniirkomplekti ja tahvelarvuti. Kaks teise koha omanikku võidavad tahvelarvuti.

  Tähtaeg: 1. juuni 2015, keskööks GMT+1 aja järgi.


  Lisainfo: http://www.medaldesigncompetition.com
 2. Anna Lindh Foundation ja European Institute of the Mediterranean on välja kuulutanud lühijutuvõistluse "A Sea of Words". Selle aasta teema on poliitiline, sotsio-kultuuriline, majanduslik või keskkonna -teemaline kultuuridevaheline dialoog ja jätkusuutlik areng. Osalejad peaksid olema vanuses 18 -30. Lühijutt peaks olema originaalne ning seni avaldamata. Maksimaalne sõnade arv on 2500 ning töö võib olla esitatud osaleja emakeeles.

  15 parimat tööd avaldatakse ning autorid kutsutakse auhinnatseremooniale Hispaaniasse Barcelonasse 20. oktoobril 2015.
      
  Lühijutud palutakse esitada aadressil: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it "> This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it .

  Tähtaeg: 31 mai 2015, südaöö.

  Lisainfo: http://www.iemed.org/dossiers-en/dossiers-iemed/cultures-mediterranies/a-sea-of-words-2015/un-mar-de-paraules-2015?set_language=en.

 3. Rahvusvahelised noortevahetused ja koolitused:
  www.estyes.ee/pakkumised
  seiklejatevennaskond.blogspot.com
  continuousaction..ee/pakkumised-koolitused

 

Muu:

 1. Tramburai ja Bamba Noortelaagri suvi 2015. Mis toimub?

  * MägiManni metsakool - saame teada ja proovime järgi, kuidas metsas
  muretult hakkama saada, endale loodusest toitu leida ning kuuseokstest
  varjualust meisterdada.

  * Muskel trimmi - võtame mõõtu ja võrdleme lihaseid, ujume, ronime,
  matkame ja võistleme.

  * Vabalava laager (2 vahetust) - laager kõigile neile, kes armastavad
  tähelepanu, ihkavad esineda ning tahavad peale kooli lõpetamist
  Lavakasse astuda.

  * Rahvusvaheline suvelaager Tramburai and Bamba Summer Camp - if you can speak English or if you think you can, we are more than happy to greet you here. Having fun in the camp is our main goal!

  Täpsem info ja broneerimine kodulehelt www.tramburai.ee
 2. Kandideeri YFU vahetuspereks.
  Youth For Understanding (YFU) on rahvusvaheline mittetulunduslik organisatsioon, mis pakub haridusliku eesmärgiga kultuurivahetusprogramme enam kui 60 riigis. Ning nende seas on ka Eesti.

  Paulina Mehhikost, Wirada Taist, Agata Tšehhist ja Felicitas Saksamaalt – need on vaid üksikud nimed kõikide nende nägude taga, kes augustikuus Eestisse vahetusaastale saabuvad. Kokku ootame augustis ligi 30 vahetusõpilast, kes on erinevatel põhjustel valinud just Eestimaa oma sihtriigiks, kus oma unistused täide viia.

  Vahetuspereks olemine on elamus – elamus seetõttu, et kindlasti ei tule teie elus enam sellist aastat, mis just koos Paula või Agataga elades. Elamus ka seetõttu, et korraga nii suur maailm koondub teie koju ning saate kümmelda kultuurimullides, taasavastada kõrvalt nähes oma pere häid omadusi ning näha kaunist Eestimaad hoopis teise pilgu läbi.

  Lisainfo saamiseks külasta YFU Eesti kodulehte www.yfu.ee/pere või kirjuta programmijuht Diina Tuulikule This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
 3. Heidi Paaborti mõtted EANK blogis Euroopa Noorsootöö Konventsioonilt: http://eestiank.blogspot.com/2015/05/noore-kaitumine-uhiskonnas-on-vastus.html

  Tasub lugeda!
 

EENeti logo