Avaleht
Hiiumaa Noortespetside infokiri 26.05 PDF Print E-mail

Rahvusvahelised pakkumised:

 1. „Project Factory“ koolitus: Valdkonnaüleste koostööprojektide arendamine riskioludes elavatele noortele, kes ei õpi ega tööta.
  Seekordne koolitus toob kokku 25 erinevat huvirühma (formaalsel, mitteformaalsel, sotsiaal- ja erasektori tasandil), et arendada pikaajalist koostööd ja projekte, mis suunatud riskioludes elavatele noortele, kes ei õpi ega tööta (nn NEET noored). Koolituse põhieesmärk on luua sildu ja jätkusuutliku koostööd noorte ja erinevate valdkondade vahel, et tõsta Eramus+ Euroopa Noorte programmis osalevate riskioludes elavate noorte arvu ning tekitada neile selle kaudu paremaid võimalusi.

  Koolitus on mõeldud sulle kui omad kogemust töös noortega, kes elavad riskioludes ja kes ei ole hõivatud hariduses, koolituses ega tööturul (nii näost näkku kui juhi-otsustaja tasandil)!

  Koolitus toimub 19.-24.oktoober 2015, Ateenas.

  Kandideerimise tähtaeg: 1.juuni 2015.

  Elektroonilise kandideerimisvormi koos inglise keelse infoga koolituse kohta leiate SALTO kodulehelt. Kandideerimiseks peate olema registreeritud SALTO kodulehe kasutajana. Osalustasu: 51 €. Toitlustuse, majutuse ja visiidiga kaasnevad kulutused katavad koolituse korraldajad. Rahvusvahelised reisikulud (sh kindlustus) kannab ja reisikorralduste eest vastutab SA Archimedes Noorteagentuur.

  Lisainfo: http://euroopa.noored.ee/koolitused/rahvusvaheline/project-factory-koolitus-valdkonnauleste-koostooprojektide-arendamine-riskioludes-elavatele-noortele-kes-ei-opi-ega-toota/
 2. KIIRE: Rahvusvaheline koolitus "Increasing competence, developing capacity" 2-10.06.2015 Liepaja, Lätis

  Teemaks on noorejuhtide ja noorsootöötajate kompetentsuse tõstmine ning seda eelkõige vähemate võimalustega noortega töötamisel. Lisainfo leiad lingilt.
  Koolitusele saame saata 3 osalejat.

  Huvi korral täida sooviavaldus või kirjuta esimesel võimalusel This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
 3. Rahvusvahelised noortevahetused ja koolitused
  http://www.estyes.ee/pakkumised/
  http://seiklejatevennaskond.blogspot.com/
  http://www.continuousaction.ee/
  http://www.involved.ee/

Koolitused, seminarid, infopäevad:

 1. EVT välisvabatahtlikud huvikooli ja noortekeskusesse.
  SA Archimedes Noorteagentuur kutsub Teid osalema programmi Erasmus+: Euroopa Noored tegevusvõimaluse Euroopa vabatahtliku teenistuse (EVT) sissejuhatavale koolituspäevale „EVT välisvabatahtlikud huvikooli ja noortekeskusesse“, mis toimub 12. juunil Tallinnas.

  Koolitusele on oodatud organisatsioonide esindajad, kes soovivad saada rohkem infot EVT kohta ning mõtiskleda, kas see on midagi, mis nende organisatsioonile sobib.

  Koolitus toimub 12.06.2015 Tallinnas.

  Osalemiseks palume täita kandideerimisvorm: http://euroopa.noored.ee/uncategorized/evt_huvikooli_noortekeskusesse/  hiljemalt 2. juuni 2015.

  Küsimuste korral kirjutage This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it või helistage 6979 237. Lisainfo: http://euroopa.noored.ee/koolitused/kohalik/koolitus-evt-valisvabatahtlikud-huvikooli-ja-noortekeskusesse/

Muu:

 1. MTÜ Mondo kaardistab noorteühenduste huvi maailmahariduse vastu. MTÜ Mondo palub noortevaldkonna organisatsioonide esindajatel, et kaardistada organisatsioonide huvi globaalseostega teemade vastu. Küsimustik on veebipõhine ja vastamine võtab aega u 10 minutit. Vastanute vahel loositakse välja 5 kakaokaubandust käsitlevat Šokolaadimängu.

  Küsimustik asub SIIN.

  Küsimustikule vastamise tähtaeg on pühapäeva, 31.mai 2015 hilisõhtul.

  P.S. Noortevaldkonna organisatsiooni all peetakse silmas mistahes organisatsiooni (juriidilist või mitte), mis korraldab noortega (7-30 a.) või noortele suunatud tegevusi.
  Kaardistust viib läbi MTÜ Mondo Maailmahariduskeskus ja seda rahastatakse Erasmus + projekti "Active Citizenship with Global Dimension" raames

  Lisainfo: http://www.enl.ee/et/Organisatsioonist/uudiskiri/Uudised/1187/mondo-kaardistab-noorteuhenduste-huvi-maailmahariduse-vastu

 2. Info noortele, kes suveks tööle lähevad.

  http://noortehaal.delfi.ee/news/elu/abimees-lahed-suveks-toole-tea-oma-oigusi-ja-kohustusi?id=71516189
 

EENeti logo